Şakir Öner Günhan neden öldü, hastalığı neydi? Türk halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan kimdir ve kaç yaşındadır? Ünlü isimden acı haber!

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com – DHA

Şakir Öner Günhan, 13 Nisan 2024 Cumartesi günü en çok aranan isimler arasında yer alıyor. Türk halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan'ın, Muğla'nın Bodrum semtinde hayatını kaybettiği bildirildi. İşte Şakir Öner Günhan'ın ölüm nedeni dahil hayatı ve biyografisi…

ŞAKİR ÖNER GÜNHAN NEDEN ÖLDÜ?

Bodrum'da yaşayan Türk halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan, 2020 yılında düzenli kontrolleri sırasında kolon kanserine yakalandığını öğrendi. Sanatçı, tümörü kontrol altına almak amacıyla kemoterapi tedavisi görmeye başladı. Kemoterapi tedavisinin tamamlanmasının ardından Günhan'ın ameliyata alınmasına karar verildi. Günhan, ameliyatın ardından sağlığına kavuştu ancak sonrasında hastalık 3 kez tekrarladı. Evli ve bir çocuk babası olan Günhan, hastalığının ağırlaşması nedeniyle en son 5 gün önce kaldırıldığı Bodrum'daki özel hastanede bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

ŞAKİR ÖNER GÜNHAN KİMDİR?

Şakir Öner Günhan, 1942 yılında Bursa'nın Mudanya ilçesinde doğdu.

Şakir Öner Günhan, ilk ve orta öğrenimini Anadolu'nun birçok yerinde tamamladı. Liseyi Ankara'da okudu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü ve Ankara Devlet Konservatuarı Şan Bölümü'nden başarıyla mezun olan Günhan, 1966 yılında Türk halk müziği ses sanatçısı olarak TRT'ye katıldı.

1973 yılından itibaren TRT'de yapımcı olarak çalıştı. Daha sonra “Bölgelerimiz Türkiye”, “Ankara Rüzgarı” ve “Halk Şarkısı Hikâyesi” başta olmak üzere birçok televizyon programında sunucu, yönetmen ve yapımcı olarak görev yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir