Kirli Sepeti Songül kimdir? Ayça Bingöl kaç yaşında, hangi dizide rol aldı?

genişletmek

Ayça Bingöl, Kirli Sepeti dizisinde Songül karakterini canlandırıyor. Songül karakteri dizideki önemli karakterler arasında yer aldı. İşte Songül karakterini canlandıran Ayça Bingöl hakkında bilgiler…

Kirli Sepeti Songül kimdir?

Songül, kızı İlkgül ve oğlu İlkkan'ı yıllarca başkalarının evlerinde çalışarak tek başına büyüttü. Uzun süre birlikte çalıştığı Canan ve oğlu Ahmet ile derin bir bağı vardır. Songül her zaman kendinden önce başkalarını düşünür. Başkalarına yardım eli uzatırken kendi sorunlarını bile unutuyor. Bu nedenle mahallesinde yaşayan, şantiyede çalışan tüm kadınların manevi kız kardeşi ve aynı zamanda annesi oldu. Bu hayatta onun için en değerli şey çocuklarıdır. Hayata dair tüm çabaları ve mücadeleleri onlar içindir. Her zaman çok çalıştı ve kimseyi yarı yolda bırakmadı. Tam da bu nedenle sabahtan akşama kadar temizlediği toprak gibi en derin, en kirli cümleleri bile yutardı. Gözbebeği İlkgül'ün üniversiteye girmesi Songül için derin bir nefes ve tüm emeklerinin karşılığı gibidir. Kızı onun gururudur. İlkgül zaman zaman kalbi kırılsa da kızına öfkeli bir günü bitiremez.

Ayça Bingöl kimdir?

Ayça Bingöl, 1975 yılında İstanbul'da doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Ayça Bingöl, 1996 yılında Dormen Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başladı.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Benim Adım Gültepe, Babam ve Ailesi, Kardeş Çocukları, Yürek Çokmazı dizilerinde rol alan Bingöl, Benim Dünyam ve Müslüm filmlerinin yanı sıra Netflix filmi Cici'de de rol aldı. 'Çehov'un Makinesi', 'Nehir', 'Hansel ile Gretel'in Öteki Hikayesi' rol aldığı oyunlardan bazıları olsa da Ayça Bingöl, 'Ben Anadolu'yum' adlı kişisel oyunuyla tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşmaya devam ediyor. “.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir