Dr. Ender Saraç ile Benan Saraç karşı karşıya… Şikayette bulunmadım

genişletmek

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dr. Ender Saraç, boşanma aşamasında olan eşi Benan Saraç'ın, 13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 22,5 yıl hapisle yargılandığı davada karşı karşıya geldi.

İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada müşteki olarak ifade veren Benan Saraç, Ender Saraç hakkında herhangi bir şikâyetinin olmadığını söyledi:

“Oğlum bana bundan bahsetti. İnanamadım, dayanamadım. Okulun rehber öğretmeni beni aradığında ona oğlumun durumu açıkladığını söyledim. Ender Saraç'tan hemen şikayetçi olmadım. Çünkü oğlumun babasına kızgın olduğunu biliyordum. Daha sonra şikayet etmek zorunda kaldım. Sonra oğlum ağlayarak gerçeği itiraf etti. Böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi. Babasına karşı çok hayal kırıklığına uğradı. Çünkü baba çocukların önünde bana şiddet uyguladı. Ayrıca sanığa yönelik “cinsel istismar” şikâyetinde de bulunmuyorum. “Böyle bir eylemde bulunduğuna inanmıyorum”

Duruşmada tanık olarak dinlenen Rehber Öğretmen Osman Hakan, “Çocuk da babasının evde çıplak dolaştığını söyledi.” Duruşmaya Benan Saraç oğluyla birlikte katıldı.

Duruşmada kendini savunan Ender Saraç, şunları söyledi: “Bana çok haksız bir şekilde iftira atıldı. “Maddi ve manevi zarara uğradım” dedi. Mağdur çocuğun 15 yaşının altında olması ve kendisini temsil edememesi nedeniyle mahkeme, vasi atanması ve çocuğun dinlenmesi için Sulh Ceza Hakimliği'ne yazı yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir