Teşkilat Korkut kimdir? Yunus Emre Yıldırımer kaç yaşındadır? Yunus Emre Yıldırımer hangi dizide rol aldı?

genişletmek

TRT 1'de yayınlanan Teşkilat dizisinde Yunus Emre Yıldırımer Korkut'u canlandırıyor. Yunus Emre Yıldırımer katıldığı programlar ve rol aldığı dizilerle dikkat çekti. Küçük yaşlardan beri oyunculuk yapmak isteyen Yunus Emre Yıldırımer ile ilgili bilgiler haberimizde…

Yunus Emre Yıldırımer kimdir?

Yunus Emre Yıldırımer (5 Şubat 1982 doğumlu), Arap asıllı Türk tiyatro, televizyon ve sinema oyuncusudur.

Siirt'te doğan Yunus Emre Yıldırımer, ilk, orta ve yüksek öğrenimini Diyarbakır'da tamamladı. Daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuar bölümüne girdi ve oradan mezun oldu. Konservatuvarda eğitimine devam ederken Melisa Özge Yıldırımer ile evlendi. İlk oyunculuk deneyimi 2007 yılındaki Hatırla Sevgili dizisine dayanmaktadır. Daha sonra Evimin Erkeği, Sardinya Caddesi, Rhythmini Arayan Kalpler gibi dizilerde rol aldı. 2013 yılında vizyona giren Selam filminde Senegal'e giden bir öğretmeni canlandırdı. Aynı zamanda tiyatro çalışmalarına devam etti ve Fatih Belediyesi'nin tiyatro grubuna katılarak tiyatro gösterilerinde yer aldı. 2013 yılında yayın hayatına başlayan Fatih-Harbiye dizisinde Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül ile başrolü paylaşmış ve bu dizide Şinasi rolünü canlandırmıştır.

Yunus Emre Yıldırımer, 2015 yılından beri Eşkıya Dünyaya Akşamdar Olmaz dizisinde Alparslan Çakırbeyli karakterini canlandırmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir