Serdar Ortaç'a ne oldu, neden baş edemiyor, hastalığı nedir? Son versiyon hayranlarını şok etti!

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Her konseri, her şarkısı kendisi için olay olan ünlü sanatçı, Chloe'den ayrılık, boşanma süreci, nafaka ve kumar borçları ve şimdi de sağlık sorunlarıyla gündemde. Bacağından rahatsız olan ünlü şarkıcının, son birkaç aydır yürümekte zorluk çektiği ve tekerlekli sandalye kullandığı görüldü. Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç bu kez sahnede çektiği fotoğraflarıyla sosyal medyada gündem oldu. Yıllardır multipl skleroz hastalığıyla mücadele ettiği bilinen Serdar Ortaç'ın konsere dayanamadığı anlar hayranlarını üzdü.

SERDAR ORTAÇ'A NE OLDU, HASTALIĞI NEDİR?

Serdar Ortaç, 2014 yılında kendisine multipl skleroz (MS) teşhisi konulduğunu izleyicilerle paylaştı. Serdar Ortaç'ın hastalığı hem kariyerini hem de günlük hayatını etkilemiş, sahne performanslarına devam etmekte zaman zaman zorluk yaşamasına neden olmuştu. Ancak düzenli tedavi ve kontrollerle durumunu yönetmeye çalıştığı biliniyor.

MULTİPLE SKLEROZ (MS) NEDİR?

Multipl skleroz, merkezi sinir sistemini etkileyen bir hastalıktır ve bağışıklık sistemi sinir hücrelerinin koruyucu kılıfına saldırdığında ortaya çıkar. Bu durum sinir iletimlerinin bozulmasına yol açarak çeşitli nörolojik semptomlara ve fiziksel sakatlıklara yol açabilir. MS'in kesin bir tedavisi olmasa da mevcut tedaviler hastalığın ilerlemesini yavaşlatmayı ve semptomları kontrol altında tutmayı amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marsbahis giriş