Rus piyanist Evgeny Grinko Harbiye'ye müdahale edecek yer bırakmadı

Türkiye'de her yıl konser vermeyi ihmal etmeyen ve ülkede büyük ilgi gören Rus müzisyen Evgeny Grinko, İstanbul'daki Harbiye Cemil Topuzlu açık hava tiyatrosunda müzikseverlerle buluştu. Grinko, izleyicileri Türkçe “İyi akşamlar” sözleriyle selamlayarak başladı.

Aşık Veysel'in unutulmaz operası “Uzun İnce Bir Yoldadım”ı seslendirmek için büyük bir merakla beklediğini belirten sanatçı, şöyle konuştu: “Arkadaşlarım Barış Manço'nun şarkılarını çalmayı düşünmemi önerdiler. Albümlerini dinledim ve Uzun İnce Bir Yoldadım şarkısı çok güzeldi. Daha sonra şarkının Aşık Veysel'e ait olduğunu söyledi. Kaydettik” diyerek hikâyesini paylaştı.

GRİNKO, AŞIK VEYSEL'İN “UZUN VE İNCE BİR YOLDAYIM” ÇALIŞMASINA HAYAL ETTİ

Aşık Veysel'in unutulmaz operası “Uzun İnce Bir Yoldadım”ı seslendiren Rus piyanist Evgeny Grinko, konserde “Valse”, “Sonsöz”, “Atlıkarınca”, “Faulkner'in Uykusu”, “Saha”, “Bir Zamanlar” performanslarını sergiledi. , ” Ayrıca “Prologue”, “Noir”, “Winter Sunshine” ve “Serenade” adlı bestelerini de hayranlarıyla buluşturdu.

Seyirci kitlesinin katılamayacak kadar kalabalık olduğu Grinko'ya bir kişi geldi ve 2 saat boyunca şarkılarını çalmaya devam etti. Çocuk yaşta müzikle tanışmaya başlayan Evgeny Grinko, 2010 yılında çeşitli platformlarda milyonlarca çalınmaya ulaşan Valse adlı bestesi ile Türkiye'de popüler oldu.

2014 yılından bu yana şehir hayatından uzaklaşıp ormandaki küçük bir evde yaşayan sanatçı, yeni besteler yazıyor ve belgesel film müzikleri yapıyor.

Farklı besteleriyle dinleyicileri zaman yolculuğuna çıkaran Grinko, Tiny Mouse Tales albümünde yer alan şarkılarda plaklardan duymaya alıştığı bazı eski hikayelerin atmosferini yeniden yaratmaya çalıştığını söyledi.Bu içerik Evin Özbey tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tepki alan belgesel! Tepki alan belgesel! “Bu birçok açıdan iğrenç.”
“Kız arkadaşını nasıl öpeceksin?” Bu soruldu! Evlenmeye karar verdiğinizde…
Cesur sahneleriyle günün gündemindeydi!  Leopar desenli bikinisiyle özgürce uzandı  Cesur sahneleriyle günün gündemindeydi! Leopar desenli bikinisiyle özgürce uzandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marsbahis giriş