Popüler antidepresan çalındı ​​mı? Mert Demir'e 2 milyonluk şok

Merve Holefter, söz yazarı ve şarkıcı Mert Demir'in “Alınsam” şarkısının koro melodisini “Antidepresan” şarkısında izinsiz kullandığını iddia etti. Holefter, “mali ve manevi hakların ihlali” gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Savcının soruşturması sürerken Holefter, avukatı İsmail Demirci aracılığıyla Bakırköy Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak Mert Demir'e 2 milyon lira manevi, 10 bin lira maddi tazminat davası açtı. .

“KOROLAR BENZER”

Merve Holefter, Mabel Matiz ve Mert Demir'in seslendirdiği “Antidepresan” korosu ile “Alınsam” eseri arasında ciddi bir benzerlik bulunduğunu kaydetti. Holefter, Profesyonel Müzik Eseri Sahipleri Derneği'ne (MSG) başvurdu ve bir soruşturma talep etti. Teknik rapor incelendiğinde şarkıların nakarat kısımlarının birebir aynı olduğu ortaya çıktı. Mahkemeye sunulan dilekçede Holefter'in avukatı kısaca şunları ifade etti: “Müvekkil, Mert Demir'e ulaşarak maddi ve manevi haklarına yönelik ihlale son verilmesini istedi. Ancak Mert Demir tarafından talebimiz dikkate alınmadı. Mert Demir'den faiziyle birlikte toplam 2 milyon 10 bin lira tazminatın tahsil edilmesini istiyoruz. “Biz de ilgili kurumlara yazıp, 'Antidepresan' şarkısının ne kadar dinlendiğini, Mert Demir'in ne kadar gelir elde ettiğini, müvekkilin hangi gelirden mahrum kaldığını tespit etmelerini istiyoruz.”

DAN

'ÇALIŞMA ÖZGÜN VE ORİJİNALDİR'

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; Mert Demir, dilekçesinde meslektaşı Mabel Matiz ile birlikte “Antidepresan”ı yarattıklarını, bu eserin çok sayıda ödüle layık görüldüğünü, özgün ve özgün olduğunu belirterek davanın reddini istedi. Mahkemeye ulaşan raporda, Merve Holefter'in şarkısının yapım tarihinin “Antidepresan” şarkısından daha erken olduğu belirtiliyor. İki eserin notlarının benzer olduğu açıklanan raporda, Merve Holefter'in tazminat isteme hakkının olduğu belirtildi.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Döndü ve sordu!  Döndü ve sordu! “Sırtımı çok mu çalıştırdım?”
Görevinden korktu ve mahkemeye gitti!  Görevinden korktu ve mahkemeye gitti! “Hayatta güvencem yok”
Teatro Antico'da konser verdi!  Mezara tırmanmaya çalıştığında güvenlik onu uyardı.Teatro Antico'da konser verdi! Mezara tırmanmaya çalıştığında güvenlik onu uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir