Murad kimdir? Fetih Sultan Mehmed'de Teoman Kumbaracıbaşı oynuyor! Teoman Kumbaracıbaşı kaç yaşındadır?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Sultan Murad karakteri Fetih Sultanı Mehmed dizisindeki karakterlerden biridir. TRT 1'in merakla beklenen dizisinde Teoman Kumbaracıbaşı, Sultan Mehmed karakterine hayat verirken Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Teoman Kumbaracıbaşı, Savaş Özdemir, Teoman Kumbaracıbaşı, Ali Nuri Türkoğ gibi birbirinden değerli oyuncular Ben takımdayım. 27 Şubat Salı günü beyazperdedeki yolculuğuna başladı. Peki Fetih Sultanı Mehmed dizisindeki Sultan Murad kimdir?

Mehmed: Fetih Sultanı Dizisi Sultan Murad Kimdir?

Fetih Sultanı Mehmed dizisinde Sultan Murad'ı Teoman Kumbaracıbaşı canlandırıyor. Tüm Osmanlı tebaasının saygı duyduğu bir hükümdar. Ömrünü defalarca Haçlı ordularıyla savaşarak ve onları mağlup ederek geçirmiş büyük komutan Sultan Murad Han. Bir barış döneminin başladığını düşünerek tahtı Şehzade Mehmed'e bıraksa da Çandarlı'nın yaklaşan büyük tehlikesine, isyanlarına ve akıl oyunlarına kayıtsız kalmadı.

Teoman Kumbaracıbaşı kimdir?

Teoman Kumbaracıbaşı, 18 Ekim 1971'de Arjantin'de doğdu. Annesi Arjantinli, babası ise Türk'tür. Altı yaşındayken Türkiye'ye taşındılar. Avusturya lisesinde okudu ve orada tiyatro yapmaya başladı. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü'ne girdi ve buradan mezun oldu. Çeşitli tiyatro gruplarında hem sahne önü hem de arka planda çalıştı. İlk olarak 2004 yılında Uğur Yücel'in yönettiği “Kuyruklar” filminde kamera karşısına çıktı. İlk sinema deneyiminde eşcinsel bir karakter olan “Teoman”ı canlandırdı. Bu rolün ardından Girdap (2008), Made in Europe (2008), Wings of the Night (2009), Trap (2009) gibi filmlerde rol aldı. Bayan Enrica ile İtalyan Olmak (2010) filmindeki Giovanni karakteriyle büyük beğeni topladı. 2010'lu yıllarda Vay Arkadas (2010), Eyyvah Eyvah 2 ve Eyyvah Eyvah 3, Evim Sensin (2012), htr2b: Dönüsüm (2012), Kördükum (2016), Fi (2017), Avlu (2018) ve è televizyon dünyasında ortaya çıktı. Teoman Kumbaracıbaşı son olarak Doğduğun Ev Kaderindir (2020), 10 Bin Adım (2021), Kuruluş: Osman (2021) ve Destan (2021–2022) adlı yapımlarla televizyon izleyicisi karşısına çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir