Kübra Ünlü yazdı! Sedefli Tanelerde; Hayattaki çatışmalar!

genişletmek

“Herkesin bir incisi vardır” mottosuyla ekrana gelen dizinin yeni bölümünün senaryosu inci hikayeleriyle zenginleşirken, gecenin bir diğer dikkat çeken özelliği ise Yılmaz Erdoğan'ın karakteri Azem'in yazıp okuduğu şiir oldu.

Hesapların açıldığı dizinin yeni bölümü sosyal medyada akşamı zirvede noktaladı.

Farklı statü ve sınıftan iki kadın ile kaderleri yüzünden kendi dünyalarına sıkışıp kalan Azem arasındaki çatışmayı izlerken, sıra geldiğinde kadınların kendilerini içinde bulabilecekleri çatışmaların özetine baktığımız yeni bölüm karşımıza çıkacak gibi görünüyor. sevmek, hafta boyunca adından yeniden söz ettirmeyi başaracaktır.

Yeni bölümde yaşanan en önemli olaylar arasında Azem'e gönderilen mesaj da yer aldı. Azem'in duygularını yazdığı bir dönemde “Çocukları bırak, sen katilsin” demesi kafaları karıştırdı, bu bir anlamda kendine itiraftı.

Dizinin başından beri hem izleyiciyi hem de karakterleri gerçek bir katil olmadığına inandıran Azem'in bu sözleri, insanlarda onun gerçek bir suçlu mu, yoksa katil mi olduğu, yıllar geçtikçe masum olmadığı konusunda merak uyandırdı. Hapishanede geçirdiği süre boyunca onu ikna etmeye çalıştı.

Öte yandan milyonlarca insanı ekrana yapıştıran dizide Cihan, Reyyaz'ı kurtarırken Sırat ise çok ağır bir ceza aldı. Azem müzik okulundayken Piraye geldi. Azem yaşadıklarının ardından ne yaptığını sorgularken Dilber ise büyük bir tartışma sırasında karakterine yakışacak şekilde gemileri yakıp Zahir'e bıçak çekti.

Pavyonun renkli bir açıklığı vardı. Eğlenceye İzzet ve Azem de katıldı. Açılış gecesine Dilber'in dansı damga vurdu, Dilber'e artık köşke gelmek istemediğini söylemesinin ardından tekrar geri dönmek zorunda kaldı.

Biz olayların bu aşamada kalmasını beklerken ve Azem gecenin sonunda Dilber'den ayrılmayı planlarken, hayat bambaşka planlarla Azem'in başına yeni çoraplar örmeye başladı. Piraye arkadaşlarıyla birlikte müzikhaneye geldi. Dansı bitirdikten sonra Piraye ile karşı karşıya gelen Dilber, seyircilere el salladı. Azem konuşmak için Piraye'ye geldi. Piraye, Dilber'i masasına çağırmak istediğini söyledi. Dilber masaya yaklaştı ve Piraye ile karşılaştı. Azem ayrılmak istese de Piraye'nin ağabeyi Tayfun'un ısrarı üzerine masaya oturdu.

Gecenin sonunda Azem'in karşısına çıkan Dilber, “İçinizde bir yerlerde bana olan sevginiz var. Belki edebiyat biliyorsunuzdur ama bizim de sıkıntılarımız var…” gecenin bir diğer önemli sahnesi oldu.

Azem, Dilber ve Piraye üçgeninde yaşananlar ve iki farklı hayat yaşamaktan yorulan Azem, Dilber için çok zor bir karar verirken Dilber'in sözleri Azem'in hayatla yeniden yüzleşmesine neden olur.

Anlara eşlik eden sözler gecenin ve dizinin yeni aforizmalarını yarattı.

On birinci bölüme büyük bir beğeni daha Azem'in esprilerinden geldi; Akşamın sonunda Dilber'in Azem'e sorusu: “Her zaman üzüntümüze eşlik edecek bir şarkı buluruz… Bu şehirde hüzün saf değildir, elbette güzel şeyler de vardır…” sormak daha fazla satır yazar.

Çünkü Azem yol ayrımına gelip otelden çıktığında Dilber sordu: “Beni seviyor musun?” “Çok fazla” diye bağırarak oradan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir