Hikayedeki Ömer Mella (Bahar) kimdir? Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde Ömer Mella karakterini canlandıran Erdinç Gülener nereden geliyor ve kaç yaşında?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

TRT 1'de yayınlanan Eyyubi dizisi oyuncuları ve karakterleri merak uyandırdı.Her Pazartesi yayınlanan dizide Erdinç Gülener'in oyunculuğu ve canlandırdığı karakter günün gündeminde. İşte Eyyubi Ömer Mella (Bahar) hakkında bilgiler…

Eyyubi dizisi Ömer Mella Erdinç Gülener kimdir?

Oyuncu Erdinç Gülener Eyyubi dizisinde yer aldı. Ömer Mella, Selahaddin Eyyubi'nin en yakın arkadaşı ve yardımcısıdır. Mısır'da Selahaddin'in veziri olarak görev yaptı. Selahaddin Eyyubi'nin Kudüs'ü fethinde önemli rol oynamıştır. Ömer Mella, Selahaddin Eyyubi'nin oğlu El-Efdal Ali'nin ölümünden sonra bile ona sadık kaldı. Ömer Mella 1204 yılında Şam'da öldü.

Erdinç Gülener kimdir?

Erdinç Gülener, 26 Ocak 1971'de İzmit'te doğdu. Türk tiyatro, sinema ve dizi seslendirme sanatçısıdır. İlk, orta ve yüksek öğrenimini İzmit'te tamamladı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümü'ne girdi ve bu okuldan 1997 yılında mezun oldu. Aynı yıl Devlet Tiyatroları sınavını kazanarak Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. 2005 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na atandı. 2014 yılından bu yana İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sanatçı olarak çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marsbahis giriş