Hikayedeki İsmet Hatun kimdir? Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde İsmet Hatuni'yi canlandıran Sezin Akbaşoğulları nereden geliyor ve kaç yaşında?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

TRT 1'de yayınlanan Eyyubi dizisi oyuncuları ve karakterleri merak uyandırdı.Her pazartesi yayınlanan dizide Sezin Akbaşoğulları'nın oyunculuğu ve canlandırdığı karakter günün gündeminde. İşte Eyyubi İsmet Hatun'a ilişkin bilgiler…

Eyyubi dizisindeki Sezin Akbaşoğulları, İsmet Hatun kimdir?

Oyuncu Sezin Akbaşoğulları Eyyubi dizisinde rol aldı.

İsmet Hatun ya da tam adıyla İsmetüddin Amine bint Üner ed-Dımaşkıyye, Selahaddin Eyyubi'nin eşidir.

Babası Böriler'in Şam takımının teknik direktörü Muinüddin Üner'dir. Nureddin Mahmud Zengi ile olan evliliğinden 1147 yılında üç çocuğu dünyaya geldi. Kocası Nureddin Mahmud Zengi'nin 1174 yılında vefatından sonra bölgeye hakim olan Selahaddin Eyyubi, İsmet Hatun ile evlenmek istedi ve 1176 yılında evlendiler. 1186 yılında Şam'daki veba salgını nedeniyle öldü.

Sezin Akbaşoğulları kimdir?

Ankara doğumlu Sezin Akbaşoğulları, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olup Stella Adler Oyunculuk Akademisi'nde eğitim almış Türk sinema ve televizyon oyuncusudur. 9 yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan ve oyunculuk yapan Han, 2007 yılında ilk filmiyle Altın Portakal ödülünü kazandı. 'Kalbimden Vazgeç', 'Hayat Değerdir', 'Onsuz Olmaz' gibi dizilerde rol aldı. Sen”, “Eve Düşen Yıldırım”, “Sana Bir Sır Vereceğim” ve “Hatasız Kul Olmaz”. Aynı zamanda 50. Altın Portakal Film Festivali'ne de ev sahipliği yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir