Dirty Basket Medina kimdir? Cansu Tosun kaç yaşında hangi dizide rol aldı?

genişletmek

Cansu Tosun, Kirli Sepeti dizisinde Medine karakterine hayat veriyor. Medine karakteri dizideki önemli karakterler arasındaydı. İşte Medine karakterini canlandıran Cansu Tosun hakkında bilgiler…

Dirty Basket Medina kimdir?

Medine, geleneklerine bağlı, sakin bir insandır. Kız kardeşini eğitmek için tek başına çalışmak üzere memleketinden İstanbul'a geldi. Murat ve Aylin'in evinde çalışıyor ve aynı zamanda kızları Nil'e de bakıcılık yapıyor. Annesini küçük yaşta kaybetmiş, kendisini ve küçük kardeşini büyütmüştür. Bu yüzden kız kardeşiyle arasında özel bir bağ vardır. Ona en iyi hayatı sunabilmek için çok çalışması ve para kazanması gerekiyor. Saf ve iyi niyetli olduğu için kendisine söylenen ve yapılan her şeye hoşgörüyle yaklaşır ve suskun kalır. Ama Medine'nin bile sessiz kalamadığı durumlar var. Medine bu durumda imanına ve dürüstlüğüne aykırı düşecek ama bir ailenin yok olmasına da göz yumamayacaktır.

Cansu Tosun kimdir?

Almanya'da doğan Cansu Tosun, 4 yaşından itibaren birçok Alman markasında profesyonel fotomodel olarak çalıştı. 15 yıl boyunca Alman Operası'nda bale eğitimi aldıktan sonra caz, hip-hop ve modern dansla ilgilenmeye başladı. Daha sonra ActorsSpace'de Mike Bernardin ile eğitim aldı ve Ivanna Chubbuck'ın derslerine katıldı.

2011 yılında ilk projesi Küçük Hanımefendi'de başrol oynayan Tosun; Kayıp Şehir, Bugünün Saraylısı, Göç Zamanı, Familya, Bir Deli Sevda, Mehmetçik Kut'ül Amere dizilerinde rol aldı. Film ve dizilerde de rol alan Cansu Tosun, sinema kariyerinde ünlü yabancı yönetmenlerle çalıştı. Sonia Nassery Cole'un yönettiği 2018 yapımı I Am You filminde ve Luc Besson'un yazıp yönettiği gerilim filmi AnnA'da rol aldı.

Alman besteci ve rapçi Moses Pelham'ın klibinde “Juli” karakterini canlandıran Cansu Tosun'un yazıp yönettiği Alive adlı kısa filmi de bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marsbahis giriş