Dilan Polat, Engin Polat'ı duruşma salonunda görünce elini tuttu! Kızını görüp ona dokunmak isteyince hakim onu ​​uyardı… Gözyaşları aktı.

Şebeke kurma ve kara para aklama gibi suçlardan cezaevinde bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın kışkırttığı iddia edilen manikürcüde silahlı saldırıyla ilgili açılan dava sürüyor. Güzellik merkezinin sahibi fenomen Banu Parlak, 11 sanıkla birlikte davayı takip etmek için adliyeye geldi.

CEZAEVİNDEN GETİRİLDİLER

Tutuklu sanıklar Sezgin, Engin ve Dilan Polat, tutuklu oldukları cezaevinden duruşmaya getirildi. Duruşmaya diğer sanıklar da SEGBİS üzerinden katıldı. Duruşmaya Dilan ve Engin Polat'ın kızı Nilda Polat ile Engin Polat'ın kız kardeşi Kübra Uzun seyirci olarak katıldı.

AYLIK GELİR DİKKAT ÇEKTİ

Duruşma salonunda tarafların avukatları da hazır bulundu. Engin Polat, kimliği tespit edilirken mesleği sorulduğunda “Serbest Çalışan” yanıtını verdi. Mahkeme hakiminin bu nasıl bir serbest meslek olduğunu sorması üzerine Polat, “Kozmetik firmalarım var” yanıtını verdi. Aylık geliri sorulduğunda Engin Polat, aylık 200 bin lira geliri olduğunu söyledi.

Engin Dilan

DİLAN POLAT VE ENGİN POLAT EL ELE

Dilan Polat, Engin Polat'ın kimliğinin belirlenmesinin ardından duruşma salonuna getirildi. Duruşmada hazır bulunan Dilan Polat'ın beyaz tişört üzerine siyah elbise giydiği görüldü. Dilan Polat odaya girer girmez gözyaşlarına boğuldu ve Engin Polat'la göz göze geldi. Çift tanıştıkları anda el ele tutuştu.

KIZINA DOKUNMAK İSTEDİ…

Dilan Polat, Engin Polat'ın elini öptü ve birkaç dakika sonra Dilan Polat sandalyeye oturdu. Dilan Polat, kızı Nilda'ya dokunmak istedi ve “Kızım seni çok seviyorum” dedi. Hakim temasın yasak olduğunu söyledi. Aylık geliri sorulduğunda Dilan Polat, '200 bin lira' yanıtını verdi.

Kazanın ardından yürütülen soruşturma tamamlanarak Küçükçekmece Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Dilan, Engin ve Sezgin Polat ayrı ayrı 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. Dalton çetesinin elebaşı olarak bilinen firari sanıklar Barış Boyun, Beratcan ve Batın Can Gökdemir için de ayrı ayrı 23 yıla kadar hapis cezaları istendi.

Dilan Polat2

SAVUNMASI DİKKAT ÇEKİYOR

Kendini savunmak istediğini belirten Dilan Polat, şöyle konuştu: “Banu Parlak'ı tanıyorum, 6 yıldır arkadaşım. Kızdığımız, barıştığımız zamanlar oldu. Güzellik merkezi açmadan önce her gün düzenli olarak buluşuyorduk. Merkezime geldi ve ameliyatı yaptı.İş yerinde vurulmadan bir hafta önce benden işleriyle ilgili yardım ve destek istedi. Şu ana kadar basından ve sosyal medyadan haklarında mesaj takip ettiğimiz kişileri tanımadığımı da öğrendim.

“ONURUNUZU ALACAĞIZ…”

Hatta Can Dalton eşime “Onurunu elinden alacağım” diye tehdit mesajları atmıştı. Bizi tehdit eden insanlarla neden aynı durumdayız bilmiyorum. Gürcistan'la hiçbir bağlantımız yok. Bir keresinde hamileyken yürüyüşe çıkmıştım. Bir defasında Rize'deki şubemizin açılışında çalışanlarımız ve avukatlarımızla birlikte ziyarete gitmiştik. Dava dosyasında tanık olarak dinlenen Halil İbrahim Kalkan'ı tanımıyorum, hayatımda da görmedim. Sadece şunu biliyorum. Kayınpederime borcu var diyerek karımı tehdit ettiğini biliyorum. Ben sosyal medyada çok aktif bir insanım. Sanırım mali durumumuzun iyi olması nedeniyle bize haraç ödemek istiyor. Kendisi de Pendik'teki şubemize giderek “Bu şube benimdir, tabelaları kaldırın” dedi. Çalışanlarımı da tehdit etti. Banu Parlak'la hiçbir düşmanlığım olmadı. Böyle bir konuda neden beni ve ailemi hedef aldığını anlayamıyorum. Ailem dışında dosyadaki kimseyi tanımıyorum. O dönemde sosyal medyada aşağılanıyordum. Herkes bana saldırıyordu. Kafam çok karışıktı. Suçlamaları kabul etmiyorum. Bağışlanmamı istiyorum. İddianamede adı geçen videonun doğrudan alıcısı yoktu. “Genel olarak paylaştım” dedi.

KIZININ ADINI SÖYLEYEREK AĞLADI

Mahkeme Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın dosyasını Barış Bogün'ün dosyasıyla birleştirmeye karar verdi. Tüm sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verildi. Tutuklu sanıklar tekrar cezaevine gönderilecek. Dilan Polat, duruşma salonunda kızının adını söyleyerek ağladı.

(DHA)Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayınlanmıştır.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Türkiye'yi terk etti!  Kurtlar Vadisi'nin yıldızı memleketine döndü!Türkiye'yi terk etti! Kurtlar Vadisi'nin yıldızı memleketine döndü!
Cem Yılmaz'dan Hasan Can Kaya'ya mesaj!  Meslektaşına hakaret ettiCem Yılmaz'dan Hasan Can Kaya'ya mesaj! Meslektaşına hakaret etti
Bir bomba isim daha!  Kadrodaki yakışıklı oyuncuBir bomba isim daha! Kadrodaki yakışıklı oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir