Çandarlı kimdir? Fetih Sultan Mehmed'de Selim Bayraktar oynuyor! Selim Bayraktar'ın yaşı kaç?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Çandarlı karakteri Fetih Sultanı Mehmed dizisindeki karakterler arasında yer alıyor TRT 1'in merakla beklenen dizisinde Selim Bayraktar, Sultan Mehmed karakterine hayat verirken, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban. , Selim Bayraktar, Savaş Özdemir, Selim Bayraktar ve Ali Nuri Türkoğlu gibi değerli oyuncular da kadroda yer alıyor. 27 Şubat Salı günü beyazperdedeki yolculuğuna başladı. Peki Fetih Sultanı Mehmed dizisindeki Çandarlı kimdir?

Fetih Sultanı Mehmed dizisinden Çandarlı kimdir?

Fetih Sultanı Mehmed dizisinde Çandarlı'yı Selim Bayraktar canlandırıyor.

Büyük ve uzman bir devlet adamı. Her zaman Osmanlı Devleti'nin çıkarlarını gözeten Sadrazam Çandarlı Halil Paşa.

Bir yanda Sultan Murad'ın bıraktığı mirası koruma kararlılığı, diğer yanda genç hükümdar Mehmed'in hayali…

Selim Bayraktar kimdir?

17 Haziran 1975'te Kerkük'te doğan ve ilkokulu burada tamamlayan Selim Bayraktar, 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye'ye geldi. Antalya'da lise okurken sokakta bir reklam gördükten sonra tiyatro atölyesinde kurslara katıldı ve tiyatro hayatı böyle başladı. Liseyi bitirdikten sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nın tiyatro bölümüne girdi ve 2000 yılında mezun oldu. Kadıncıklar, Yerma, Akide Şekeri, Gulyabani, Asalak, Çıkmaz Sokak Çocukları, Ferhad ve Şirin, İçerdekiler, Yedi Kocalı gibi birçok ünlü isim Hürmüz, By Kolpert, Kadeş Gelini, Ana, Sırça Kümes ve Othello başta Diyarbakır ve Antalya Devlet Tiyatroları olmak üzere çeşitli tiyatrolarda sahnelenen gösteride yer aldı. 2006 yılında Köprü dizisinde Erdal karakteriyle sinema kariyerine başlayan Selim Bayraktar, 2009 yılında Bir Bulut Olsam dizisinde Mahmut Paşa karakterini canlandırdı. 2011 yılında ise Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sümbül Ağa karakterini canlandırdı. ve büyük beğeni topladı. Daha sonra Gecenin Kraliçesi, 7 Yüz, Görünen Adam, Çoban Yıldızı ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerle aktif televizyon hayatına devam etti. 2018 yılında Ağlama Anne dizisinde Ali Osman karakterini canlandırdıktan sonra HBO'da yayınlanan 'Succession' dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2019 yılı sonunda Aşk Ağlatır dizisinin kadrosuna katıldı.
İlk kez 2009 yılında Büyük Oyun filmiyle beyazperdede gördüğümüz Bayraktar, Kırmızı, Aşk Sana Like, Kanlı Girdap, Vezir Parmağı, İstanbul Kırmızısı, Arada, Cingöz Recai ve son olarak Can Dostlar filmlerinde rol aldı. sinema dünyasında adından söz ettirdi. Uzun metrajlı filmlerin yanı sıra 2015 yılında Onur Saylak'ın yönettiği Orman adlı kısa filmde de rol aldı.
Son olarak Osmanlı Yükseliyor projesinde Çandarlı Halil Paşa karakterini canlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marsbahis giriş